terapia.herbarius.pl

Leczenie ziołami

Zioła : Uprawa ziół : Zielnik

Barierki, fikuśne balustrady i schody kręte - dom z romantycznymi pomysłami dekoratorskimi.

Dominującym wzorem modelu każdorazowo są kwiaty

Romantyczne aranżacje wracają na salony w wielkim stylu. Jest to ponadczasowy pomysł na dekorację wnętrz o harmonijnym charakterze, przytulnych i kojących. Dominującym wzorem w tym stylu zawsze są kwiaty. Motywy roślinne mogą się pojawiać na meblach, na przykład na tapicerce kanapy, a także na ścianach, bibelotach, obrazach bądź zasłonach. Oczywiście jak we wszystkim należy tu zachować umiar, jednakże kwiatowe wzory możemy wykorzystać w jeszcze jednym miejscu - na schodach.

Odmiennie jesteśmy obowiązani

Schody zawsze zajmują w domach sporo miejsca, nawet jeśli są to schody kręte, które de facto do stylu romantycznego pasują idealnie. Ponieważ tak czy inaczej musimy je umieścić w naszym domu, warto wybrać taki projekt, który będzie w zupełności spełniał nasze oczekiwania. Balustrady to ta część schodów, na której możemy pozwolić sobie na zastosowanie ciekawego wzoru. Możemy na przykład wybrać usługi kowalstwa artystycznego, choć metalowe balustrady nie zawsze dobrze wyglądają we wnętrzach.

Schody drewniane wpisuje

Możemy też wybrać drewniane belki rzeźbione w jakiś konkretny finezyjny kształt. Trzeba też mieć na uwadze, że sam fakt, że wybieramy na przykład schody drewniane już wpisuje się w romantyczne aranżacje. Drewno jest naturalnym surowcem, które powoduje, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Niekiedy wystarczy drobnostka, taka jak właśnie odpowiednie rzeźbienie balustrady, aby schody zaczęły prezentować się naprawdę pięknie. Zawsze dobrze też zapytać o radę albo projektanta wnętrz, albo doradcę z firmy, która wykonuje dla nas zamówione schody. Inspiracji możemy też poszukać na internetowych portalach o projektowaniu wnętrz.