terapia.herbarius.pl

Leczenie ziołami

Zioła : Uprawa ziół : Zielnik

Ubranie i rękawice robocze "wampirki" - elementy roboczego uniformu

Złotych, kosztowna odzież

Dla jednych ubiorem roboczym jest elegancki garnitur za kilka tysięcy złotych, dla innych niewiele tańsza odzież BHP, czyli kombinezon ochronny, którego zadaniem jest ochrona pracownika przed wieloma niekorzystnymi czynnikami. Może to być kombinezon chroniący przed bardzo wysoką bądź ekstremalnie niską temperaturą, przed działaniem różnych substancji, w tym żrących kwasów etc. W niektórych zawodach ubranie robocze jest absolutnie niezbędne do wykonywania danej pracy. Dopełnieniem odzieży BHP lub - w niektórych przypadkach - głównym jej elementem są rękawice robocze.

Rękawice robocze użytkowane są

Rękawice robocze nie posiadają właściwości ochronnych dla pracownika, zabezpieczają one jedynie przed zabrudzeniami powstającymi na skutek kontaktu z substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia. Rękawice robocze stosowane są również wtedy, gdy wymagana jest ochrona wytwarzanego produktu. Przykładem rękawic roboczych są tak zwane "wampirki", czyli rękawice pokryte od chwytnej strony tworzywem antypoślizgowym, na przykład warstwą gumy.

Niebezpiecznych zjawisk

Rękawice ochronne, w przeciwieństwie do zwykłych rękawic roboczych, chronią dłonie i przedramię pracownika przed wszelkimi zagrożeniami występującymi na stanowisku pracy. Rękawice ochronne stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje duże zagrożenie zranienia powierzchni skóry lub przeniknięcia przez skórę szkodliwych dla organizmu substancji. Do szczególnie niebezpiecznych zjawisk występujących podczas pracy, zalicza się:

  • wysoką lub niską temperaturę
  • otwarty ogień
  • prąd elektryczny
  • niebezpieczne substancje chemiczne
  • zagrożenie mechaniczne
  • biologiczne etc

Nierozdzielny detal ubioru roboczego

Ubrania robocze to niezwykle ważny element w całym procesie produkcyjnym niewielkiej firmy czy dużego i prężnego przedsiębiorstwa. To nieodłączny element ubioru roboczego zarówno przy produkcji taśmowej, jak i podczas prac ręcznych w fabrykach, gdzie podstawowym czynnikiem pracotwórczym jest człowiek. Ubranie ochronne to nie tylko ochrona przed warunkami atmosferycznymi czy dużym niebezpieczeństwem na miejscu pracy. Ubranie robocze to również wygoda i swoboda ruchów w każdych warunkach.